GRAMOFON AD FONTES
Dane techniczne i zamówienie

Gramofony AD FONTES

Przedstawiam informacje dotyczące danych technicznych gramofonu, które stanowią odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania. Gdyby pojawiły się zagadnienia, które nie są opisane poniżej - zapraszam do kontaktu.
podstawa gramofonu analogowego ad fontes

Podstawa gramofonu

Podstawa jest wykonana z unikalnej kombinacji materiałów o różnej gęstości klejonych pod ciśnieniem, o masie około 8 kilogramów. Wykończenie powierzchni podstawy- od oklein drewnianych lakierowanych w wersji satynowej poprzez wersje lakierowania w połysku aż do wersji piano. Rodzaje oklein oraz kolory wersji piano - do wyboru i uzgodnienia.

Podstawa jest wyposażona w kolce umożliwiające wypoziomowanie gramofonu. Gniazda wyjściowe umieszczone z tyłu zapewniają łatwe i bezpieczne połączenie z dalszymi elementami toru audio.

talerz i ramię gramofonu

Talerz i ramię

Talerz gramofonu o masie ok 12 kilogramów składa się z trzech niezależnych elementów wykonanych z duraluminium oraz akrylu. Dzięki takiemu rozwiązaniu gotowy talerz może być konfigurowany na trzy sposoby .Talerz ma średnicę 30 centymetrów i wysokość 60-65 mm. W komplecie z talerzem zapewniona jest mata gumowa.

Ramię proste o długości 14 cali .W zależności od preferencji kupującego oferujmy trzy podstawowe wersje o różnych parametrach masy efektywnej 12-14-16 gramów oraz ich kombinacje. Takie rozwiązania umożliwiają dopasowanie ramienia do dowolnej wkładki MM i MC aktualnie produkowanej oraz wkładek "historycznych" z lat 60/70 , cieszących się w dalszym ciągu popularnością. Łożyskowanie ramienia w oparciu o przegub Kardana jest rozwiązaniem prostym i bezproblemowym technicznie. Ramię posiada możliwość regulacji anty-scattingu. Konieczność tej regulacji jest określana i omawiana każdorazowo w oparciu o zastosowaną przez nabywcę wkładkę. Ustawianie nacisku ramienia przy pomocy ruchomej przeciwwagi ,na podstawie wagi- każdorazowo dołączonej do gramofonu.

naped paskowy gramofonu

Napęd i podłączenie do toru

Gramofon jest napędzany silnikiem prądu stałego .Układ zasilania jest oparty o wysokiej jakości, sprawdzony układ elektroniczny.Stabilizacja i regulacja obrotów jest prosta i oparta o wskazania tarczy stroboskopowej i generator 50 Hz.Przeniesienie napędu z silnika na talerz odbywa się przy pomocy wysokiej jakości paska o długości 1 metra.Układ napędowy jest umieszczony poza podstawą gramofonu,co zapewnia eliminację przenoszenia drgań układu napędowego na wkładkę.

Gramofon umożliwia odtwarzanie płyt winylowych z prędkością 33,3 obr/min oraz 45 obr/min.

Gramofon jest zawsze wyposażony w przewody połączeniowe do przedwzmacniacza, docisk, poziomicę, redukcję do singli 7 cali, wagę oraz komplet szablonów do ewentualnej kalibracji we własnym zakresie. Zapewniam również wszystkie niezbędne materiały eksploatacyjne. Komplet w cenie gramofonu.

Rozmiar i waga:

Rozmiar gramofonu w cm. (szerokość/głębokość/wysokość): 55/40/25.

Przybliżona waga z talerzem w kg: 22.


Cena gramofonu: Cena ustalana jest indywidualnie dla każdego gramofonu. Mają na nią wpływ takie elementy jak okleina, rodzaj napędu czy ilość ramion.

Jak kupić?

Gramofon AD FONTES jest dziełem tworzonym na indywidualne zamówienie. Różnorodność dostępnych oklein drewnianych oraz paleta kolorów, w sposób naturalny ogranicza tworzenie "na półkę". Jak więc zamówić i posiąść ten produkt? Są trzy drogi.

Pierwsza - dla leniuszków. Wystarczy jeden telefon i określenie pułapu cenowego. Resztę pozostawiacie Państwo w mojej gestii.

Druga - dla lubiących załatwiać wszystko bez wychodzenia z domu. Po zapoznaniu się z przykładową ofertą zawartą w galerii wybieracie Państwo produkt i opisujecie go numerem fotografii z galerii lub na przykład zdjęciem Waszego ulubionego mebla , do którego się dopasujemy z okleiną. Określacie także preferencje co do wyglądu napędu, dodatków itp. Całość informacji przekazujemy sobie mailowo lub telefonicznie.

Trzecia - najbardziej lubiana przeze mnie- osobiste spotkanie i ustalenie wszystkiego na miejscu we Włocławku. Takie spotkania zawsze są dla mnie ucztą duchową i znakomicie personalizują przyszły wytwór moich rąk. Ze względu na niepowtarzalność gramofonów AD FONTES, w momencie, gdy ustalimy wszystkie szczegóły, proszę o potwierdzenie zamówienia na mojej poczcie firmowej (tworzymy w ten sposób historię) oraz proszę o wpłatę zaliczki w kwocie ustalonej wcześniej.

Od tego momentu biorę się za robotę i kończę ją zazwyczaj po 4-5 tygodniach. Gdy jestem na etapie testów gotowego produktu daję znać, że możemy umawiać się co do terminu odbioru. I tak to zwykle wygląda. Czasami, choć bardzo rzadko mam gramofon bez przydziału, najczęściej egzemplarz używany do testów czy prezentacji. Znajduje on nabywcę na zasadzie kto pierwszy , ten lepszy. System działa od kilku lat bezproblemowo, więc i zmieniać go nie trzeba.

Zapraszam do Włocławka. Kupisz- nie kupisz, posłuchać warto.

Skontaktuj się ze mną

Distribution D CH A L und darüber hinaus